„KIERUNEK – INNOWACJA 2024”- przedszkole w Męcince laureatem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

W roku szkolnym 2023/2024 w grupie Biedronek i Pszczółek realizowano Innowację Pedagogiczną „Laboratorium Małego Księcia” , która za pomocą przeprowadzanych doświadczeń i eksperymentów miała za zadanie rozbudzenie wśród przedszkolaków  zainteresowań fizycznymi i przyrodniczymi zjawiskami. Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i polegał na przygotowaniu przez nauczyciela za pośrednictwem kreatora Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej opisu zrealizowanej w roku szkolnym 2023/2024 działalności innowacyjnej. Kryteria oceny pracy konkursowej obejmowały: zastosowane nowatorskich rozwiązań, oryginalną formę opisu działalności innowacyjnej, innowacyjny pomysł na wykorzystanie w działalności innowacyjnej narzędzi cyfrowych, techniczną prezentację opisu. Nasze przedszkole zostało wyróżnione spośród 12 innych z całej Polski w kategorii I – nauczyciele przedszkoli: Gabriela Rębisz.