Jesienne zabawy logopedyczne

Jesień rozpoczęła się na dobre i króluje w przyrodzie, co możemy już odczuć i zaobserwować. Bogactwo jesieni sprawia, że fajnie jest włączyć jej elementy do zajęć logopedycznych.

Opadające jesienne liście to świetny motyw do ćwiczeń logopedycznych. Na zajęciach grupowych przedszkolaki pięknie usprawniały swoje języki, wargi, policzki oraz żuchwę i podniebienie z wykorzystaniem minek pokazanych na kolorowych liściach. Przy okazji dzieci nazywały barwy, jakie przybierają liście jesienią, opowiadały o zmianach w przyrodzie, o zachowaniu zwierząt i ptaków. Uczestniczyły w różnych zabawach oddechowych z dmuchaniem „Pajączki” oraz  przenoszeniem papierowych liści za pomocą słomki „Jesienne drzewa”. Nie zabrakło też ćwiczeń pamięci wzrokowej w zabawie „Znikające listki” oraz treningu palców i dłoni w zabawie z jeżem i kolorowymi patyczkami.