Ogólnopolski Tydzień Kariery wycieczka zawodoznawcza

15 października uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Fabryki Mercedes-Benz w Jaworze. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z profilem i specyfiką działalności firmy. Mercedes-Benz jest jedną z najnowocześniejszych fabryk branży motoryzacyjnej na świecie oraz bardzo ważnym i cenionym pracodawcą w regionie.  Struktura organizacyjna firmy umożliwia zatrudnienie kandydatów na różnorodnych stanowiskach w zależności od posiadających kwalifikacji i umiejętności zawodowych.

Po odbyciu krótkiego szkolenia z zakresu BHP uczestnicy przeszli przez halę produkcyjną obserwując stosowane rozwiązania technologiczne oraz czynności zawodowe wykonywane przez pracowników na poszczególnych etapach linii produkcyjnej.