Pierwszaki czytają sobie z radością

Jest nam miło poinformować, że klasy pierwsze w naszej szkole rozpoczęły realizację Ogólnopolskiego Programu „Czytam sobie z radością” , który realizowany jest  przez Fundację Powszechnego Czytania i wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z Nową Erą.

„Czytam sobie z radością” to program skierowany do uczniów, rodziców i  nauczycieli klas pierwszych promujący czytanie z przyjemnością oraz zachęcający do tworzenia biblioteczek szkolnych w klasach pierwszych.

Program został zainspirowany twierdzeniem, że łatwość sięgania po książkę wpływa na zachowania czytelnicze. Stała obecność lektur w wielu miejscach przestrzeni szkolnej – „na wyciągnięcie ręki” – sprawia, że widok kącika z książkami od początku edukacji szkolnej staje się dla dziecka czymś naturalnym i bliskim oraz wzbudza pozytywne emocje.

Do naszej szkoły dotarły pakiety startowe, które pomogą realizować zaplanowane w programie aktywności. Każdy pierwszoklasista już wie, że jak czytanie to tylko z radością.