Podróże z klasą 5 i 6

W dniach 2-4 października 2024 r. odbyła się wycieczka szkolna w ramach przedsięwzięcia „Podróże z klasą”, w której uczestniczyli piąto- i szóstoklasiści. Odwiedzili trzy piękne polskie miasta – Wieliczkę, Zakopane i Kraków. Wycieczka dofinansowana została z dotacji pozyskanej przez Gminę Męcinka w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Pierwszego dnia pod czujnym okiem przewodnika uczestnicy przeszli trasę turystyczną Kopalni soli w Wieliczce. Był to interaktywny i angażujący szlak. Trasa prowadziła przez wyrobiska kopalniane i miała formę wyprawy pełnej ciekawych zadań i wyzwań. Po doznaniach w podziemiach kopalni grupa udała się do Poronina, gdzie spędziła noc. W kolejnym dniu uczestnicy udali się do Zakopanego. Tam młodzież zwiedziła w towarzystwie przewodnika najpiękniejsze zakątki tego urokliwego miasta: Jaszczurówkę, Willę Koliba, cmentarz na Pęksowym Brzyzku i kompleks Skoczni Narciarskich. Na zakończenie przespacerowali się reprezentacyjną ulicą Zakopanego – Krupówkami. Ostatniego dnia na trasie wycieczki znalazł się urokliwy Kraków. W towarzystwie przewodnika grupa zwiedziła: Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę, smoka ziejącego ogniem, Stare Miasto i Krakowski Rynek z wejściem do muzeum zlokalizowanym w podziemiach – Rynek Podziemny, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Colegium Maius. Po tak pasjonującym i obfitującym w zabytki dniu uczestnicy pełni wrażeń wyruszyli autokarem w drogę powrotną do domu. To była niezapomniana wycieczka.