Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji

Klasa 1a w roku szkolnym 2024/2025 bierze udział w projekcie edukacyjnym „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Głównym celem projektu jest wspomaganie rozwoju emocjonalnego i dojrzałości społecznej w oparciu o wiersze na małe i duże troski, których bohaterem jest kot Amadeusz.Wraz z Amadeuszem dzieci będą dotykać tematów, które nie są im obce, czyli: jak radzić sobie z różnymi emocjami (strachem, nieśmiałością, poczuciem porażki, smutkiem), jak rozwiązywać problemy (jak odnaleźć swój talent, jak znaleźć przyjaciół, co robić w czasie choroby), jak radzić sobie w niektórych sytuacjach (jak pokonać nudę), jak odnaleźć się w otaczającym świecie (jak zadbać o przyrodę, jak pokonać nieśmiałość, jak pokonać niecierpliwość, czy warto być dorosłym).
Pierwsze dwa zajęcia już za nami… Wysłuchaliśmy wiersza o kocie, rozmawialiśmy o swoich domowych  zwierzętach,  naszych obowiązkach. Samodzielnie z wykorzystaniem techniki origami zrobiliśmy kotka. Rozmawialiśmy o rywalizacji, zwycięstwie, przegranej oraz zasadach  fair play. Wspólnie graliśmy w gry planszowe. Wykonaliśmy gry  wg swojego pomysłu, pracując przy tym w zespole i świetnie się bawiąc. Nie możemy się doczekać na kolejne zajęcia.