Szkoła i teatr

Szkoła wspiera potrzeby ucznia i umożliwia poznawanie sztuki i jej odbiór. 3 października uczniowie klasy 2 i 1b zainaugurowali tegoroczny szkolny sezon spotkań z teatrem. Odświętnie ubrani wyruszyli na spotkanie z wyjątkowym rodzajem sztuki. Teatr „Piaskowa Magia” zaprosił nas na spektakl „Kopciuszek”. Na dużym ekranie za pomocą światła, piasku i cienia w połączeniu z cudowną muzyką powstała wszystkim nam znana interpretacja baśni o Kopciuszku. Sceny usypywane zdolnymi rękami artystów przekazywały to, czego czasem nie można powiedzieć słowami. Widowisko było bardzo dobrym punktem wyjścia do wyrażenia przez dzieci swoich spostrzeżeń i przedstawienia środkami plastycznymi swoich przeżyć i zapamiętanych scen z przedstawienia.

Klasy starsze uczestniczyły w przedstawieniu „Mały Książę” w wykonaniu tego samego zespołu artystów. Miejmy nadzieję, że im też udzielił się ten sam nastrój i te same emocje co uczniom klas młodszych.