Wizyta w polu i zagrodzie

Uczniowie klas I-III pierwszą szkolną wycieczkę mają już za sobą. W ostatnich dniach września wraz z wychowawcami odwiedzili „Zagrodę Edukacyjną-Dyniowy Zakątek” w Olszanach. Jak sama nazwa mówi, króluje tu dynia. Zachwytów nie było końca, Już sam budynek zagrody, wymalowany i przystrojony kolorowymi, różnej wielkości dyniami zrobił bardzo pozytywne wrażenie. A potem warsztaty kulinarne, pieczenie bułeczek, pizzy, wizyty w dyniowym ogrodzie, poznawanie walorów smakowych nasion i przetworów z dyni, próby wydojenia krówki. Było bardzo ciekawie i smacznie, a czas spędzony w gospodarstwie zleciał bardzo szybko. Po wizycie zostało sporo wiedzy o tym zdrowym warzywie i dużo, dużo emocji i jak najlepszych wrażeń.

I.P.