Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Męcince. Było to ciekawe i pełne miłej atmosfery spotkanie, które miało na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz zaszczepienie w nich miłości do książki jako źródła wiedzy i zabawy.

Pani bibliotekarka Elżbieta Chodor rozpoczęła spotkanie od pokazania przedszkolakom pomieszczeń biblioteki i zasobu książek oraz przedstawienia zasad korzystania z biblioteki. Dzieci poznały niezwykłe książki, jakie w swoich zbiorach posiada biblioteka, specjalnie dostosowane do wieku małego czytelnika.

Pani Ela wprowadziła dzieci w magiczny świat bajek. Maluchy z zaciekawieniem i uwagą słuchały baśni, bajek i wierszy, oglądały ilustracje z różnych książek oraz kolorowały obrazki.

Przedszkolakom podobała się wizyta w bibliotece, bo to miejsce, w którym można nie tylko czytać i wypożyczać książki, ale także uczestniczyć w różnych spotkaniach i zajęciach. Na zakończenie maluchy podziękowały Pani Eli za piękną lekcję czytelniczą oraz słodki poczęstunek.