Wspólne pieczenie chałki w przedszkolu

„Dobrze widzi się tylko serce. To, co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” To bardzo wymowne motto, pochodzące z książki „Mały Książę” jest hasłem przewodnim innowacji pedagogicznej wprowadzonej w Przedszkolu w Męcince kilka lat temu. Zgodnie z nim przedszkolaki uczone są w duchu najpiękniejszych wartości: przyjaźni, szacunku, miłości, odpowiedzialności i akceptacji.Chcąc pielęgnować te wartości i jednocześnie wspomagać rozwój emocjonalno-społeczny dzieci grupy Biedronki i Motylki spędziły wspólnie bardzo miły dzień. Starsze dzieci wspaniale zaopiekowały się młodszymi, zarówno w trakcie przygotowywania chałki, jak i późniejszych wspólnych zabaw. Dzień minął nam radośnie i słodko. Było smacznie!