Europejski Dzień Patrona

W czwartek, 13 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Patrona. Na wydarzeniu obecnych było wielu zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas 4-8.

Obchody poprzedziły kilkudniowe przygotowania. Każda klasa wylosowała kraj, który miała przedstawić. Pomysły na prezentacje były przeróżne, a łączyło je jedno – każdy był wyjątkowy. Było ciekawie, kolorowo i smacznie, bo na stoiskach poszczególnych klas pojawiły się tradycyjne potrawy różnych państw. Wysłuchaliśmy też wielu ciekawostek o krajach należących do Unii Europejskiej. Z okazji Dnia Patrona Mikołaja Kopernika przyznano tytuły Młodego Copernikusa dla uczniów klasy trzeciej kończących ten etap edukacyjny.

Dyrektor szkoły Bogusława Kałużna serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości – nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom oraz rodzicom. Był to wyjątkowy i niezapomniany dzień.