III miejsce Olafa Jakimko w województwie

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Legnica-Myślibórz przeprowadził konkurs dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych Dolnego Śląska. Konkurs polegał na wykonaniu kodeksu młodego przyrodnika w formie plakatu zawieszonego w miejscu publicznym, tak aby spełniał on funkcję edukacyjną.

Celem konkursu było m.in.: rozpowszechnianie idei ochrony przyrody wśród młodzieży szkolnej, poznanie i wdrażanie w swoim otoczeniu (np. w szkole, domu, świetlicach wiejskich itp.) zasad ochrony przyrody oraz kultury ekologicznej – kształtowanie przez ucznia własnego stosunku do środowiska.

Miło nam poinformować, że Olaf Jakimko uczeń naszej szkoły zdobył III miejsce spośród wielu nadesłanych prac. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach.