PASOWANIE NA UCZNIA

17 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość. Pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej zostali uczniowie klasy Ia i Ib. Bańko Adriana, Bożykowski Fabian, Bylina Maja, Drąg Daria, Drozd Olivier, Kobylarz Jakub, Kowalczyk Kornelia, Kuliś Filip, Laska Maja, Prokopyshyn Khrystyna, Regulska Julia, Siedlecki Jan, Skorupski Kacper, Sokół Marlena, Strzelczyk Adam, Tarała Zuzanna, Bielak Michał, Bukarewicz Filip, Chochoł Amelia, Gnatek Kuba, Hołyński Aleks, Konieczny Kornel, Kowalska Nadia, Krawców Piotr, Kulesza Filip, Kuśnierz Pola, Majewska Zofia, Marzec Emilia, Mitek Julia, Ośka Bartosz, Sarakulo Milana, Sygut Aleksander, Szember Zofia, Wojtarowicz Iga i Zwierzchowski Maksymilian zostali oficjalnie i uroczyście pasowani na uczniów, uzyskali wszelkie przywileje i przyjęli wszystkie obowiązki uczniowskie.

W tym wyjątkowym dniu uczniom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz pozostali uczniowie naszej szkoły, a także zaproszeni goście: wójt Gminy Męcinka pan Mirosław Brzozowski, zastępca wójta Gminy Męcinka pani Arleta Gregulska – Oksińska oraz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Męcince pani Bogusława Kałużna. Wychowawczynie klas – panie Iwona Pawelec i Patrycja Rzepka przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy IV: Milena Gałuszka, Hanna Pawlaczyk, Tymon Kolanek i Marcel Liszka. Zgodnie z tradycją pierwszaki musiały wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami wykonując piosenki, recytując i tańcząc. Potrafiły też pochwalić się wiedzą na temat samego ślubowania i jakie to jest ważne dla naszej szkolnej społeczności. Tym samym udowodniły wszystkim, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie uczniów odbyło się w obecności Sztandaru Szkoły. Aktu pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Bogusława Kałużna. Było to niewątpliwie duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Zakończyło się życzeniami od wszystkich zaproszonych gości, wręczeniem pamiątkowych dyplomów, drobnych upominków od Rady Rodziców i włodarzy naszej gminy oraz oczywiście  wspólnym zdjęciem.