Piknik „Ekologicznie znaczy logicznie”

W parku w Sichowie 2 czerwca 2024r. odbył się organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Męcince piknik ekologiczny promujący zachowania proekologiczne pod hasłem: „Ekologicznie znaczy logicznie”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wydarzenie zrealizowano przy użyciu materiałów zakupionych do przygotowania i przeprowadzenia warsztatów ekologicznych w formie Eko-Box. Każdy z uczestników miał okazję stworzyć unikalne rękodzieło. Na stanowiskach nadzorowanych przez kadrę nauczycielską uczestnicy tworzyli bomby nasienne, ekologiczne sole do kąpieli, malowali bawełniane Eko torby, wykonywali Eko biżuterię, Eko herbatę, Eko medaliony, Eko magnesy, Eko breloki oraz sprawdzali swoją wiedzę z ekologii na stanowisku Koło Fortuny. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał ulotkę promującą ekologię. Kreatywne, edukacyjne i bardzo praktyczne warsztaty licznie gromadziły dzieci i dorosłych – co równie ważne – zrozumieliśmy, że „Ekologicznie znaczy logicznie”.