BĄDŹMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE, A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA!

21 listopada nasze przedszkole wzięło udział w obchodach Światowego Dnia Życzliwości. Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć dzieciom o zasadach dobrego wychowania.
Przeprowadzone zostały zajęcia i zabawy, których celem było zachęcenie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. W tym dniu dzieci zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym. Była to również okazja do przypomnienia zasad używania „magicznych słów”, w czym pomogły zabawne wierszyki.
Dzieci postanowiły tego dnia obdarować wszystkie napotkane osoby uśmiechem oraz słodkimi babeczkami. Przedszkolaki odwiedziły również Pana Wójta i Panią Dyrektor. Na koniec dnia przedszkolaki stworzyły wspólnie „życzliwe życzenia i pozdrowienia”, które zapisane zostały na serduszkach, a następnie podarowane rodzicom.