Bajkowe święto u Motylków

8 maja w naszej szkole obchodzony był Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji  pragniemy podziękować Paniom Bibliotekarkom za pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa oraz życzymy mnóstwa czytelników, milionów książek oraz wiele radości z wykonywanej pracy.

Przedszkolaki z Grupy Motylków również uczciły ten dzień, pięknie przebierając się za postacie bajkowe oraz uczestnicząc w różnorodnych baśniowych zabawach. Maluchy wykazały się niezwykłą wiedzą, odgadując tytuły bajek po ilustracjach, rozpoznając bajki na podstawie rekwizytów, dobierając cień  i kontur   do kolorowej postaci bajkowej.  Nie zabrakło też zagadek, bajkowych puzzli  oraz tańców z krasnoludkami.

W tym dniu przedszkolaki wysłuchały także pięknych wierszy znanych poetów polskich, o bajecznie kolorowych ilustracjach, zamieszczonych w książkach „Antologia poezji dla dzieci” oraz „Wiersze dla pokoleń”. W magiczny świat poezji przeniosły dzieci panie: Dyrektor Bogusława Kałużna oraz Wicedyrektor Monika Malinowska. Podczas spotkania dzieci uważnie słuchały wierszy, odpowiadały na pytania naszych Gości oraz dowiedziały się, jak wiele korzyści daje czytanie dzieciom. Wiersze zaciekawiły dzieci i pozwoliły im przenieść się do zupełnie innego świata, otwierając nowe przestrzenie wyobraźni. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie czytelnicze i poświęcony czas.