Bezpieczni z misiem

Przedszkolaki realizując cykl zajęć z modułu „Bezpieczni z Małym Misiem” wykonały misiowy plakat na temat bezpieczeństwa. Celem takich działań jest podniesienie świadomości młodego człowieka na sytuacje zagrażające jego życiu i zdrowiu.
Dzieci podczas zajęć oceniły niewłaściwe zachowanie pawia na drodze z wiersza „Jak paw przez jezdnię przechodził”. Następnie przypomniały sobie numery alarmowe i musiały samodzielnie ułożyć i dopasować je do pojazdów poszczególnych służb ratunkowych, co okazało się niełatwym zadaniem. Świetnie poradziły sobie z układaniem pociętych znaków drogowych i potrafiły objaśnić ich znaczenie.
Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą podając różne przykłady właściwych działań ratujących nam życie i stworzyły w ten sposób koła ratunkowe na drodze.