BURZA W SŁOIKU, czyli jak grupa biedronek radzi sobie z negatywnymi emocjami

Otwarta rozmowa o emocjach to najlepszy sposób, aby dzieci mogły je poznać i nauczyć się, jak je kontrolować. Aby zmniejszyć natężenie negatywnych emocji idealnie sprawdzi się metoda „burzy w słoiku”.  Polega na tym, że w  momencie kiedy dziecko odczuwa zdenerwowanie wystarczy wziąć słoik do ręki i  nim potrząsnąć. Wszystko co w nim zawarte wiruje, a po chwili opada na dno. Ten moment łączy się opadaniem negatywnych emocji. Grupa Biedronek własnoręcznie przygotowała swoje słoiki spokoju wypełniając je kolorowym brokatem, muszlami i kamieniami. Dla przedszkolaków była to bardzo ważna lekcja pozytywnych emocji i jednocześnie nauka, jak radzić sobie z emocją, która często budzi zły nastrój, niepokój, łzy lub gniew.