Cudowny świat w miniaturze

W poniedziałek, 7 listopada grupy Żabek i Motylków wybrały się na wycieczkę do Wrocławia, aby zobaczyć cudowny świat w miniaturze. Przedszkolaki odbyły podróż po znanych miejscach Śląska i Dolnego Śląska oraz innych. Makiety, które oglądały, pokazują prawdziwe życie mieszkańców miast i wsi. Dodatkowo w kolejkowie dzień trwa zaledwie 9 minut, a noc 4 minuty. Po zmroku zapalają się światła w miniaturowych domach, a na ulicach pojawia się blask latarń. Po wszystkich makietach poruszają się auta i pociągi sprawiając, że wygląda to jeszcze bardziej realistycznie. Dzieci były pod wielkim wrażeniem i z zapartym tchem oglądały każdą przedstawioną scenkę. Na zakończenie zwiedzania każdy uczestnik wycieczki mógł wykonać swoją własną kamienicę stając się na chwilę architektem. Zwieńczeniem wycieczki był obiad w restauracji, gdzie przedszkolaki z uśmiechem na twarzy zjadły przygotowany dla nich obiad.