Czytelnicze spotkanie w przedszkolu

7 grudnia dzieci z Przedszkola w Męcince czekała miła niespodzianka. Na  spotkanie z książką zaprosiła przedszkolaki Pani Katarzyna Roman- Cwynar- kierownik GOPS-u w Męcince. Pani Kasia przywitała przedszkolaki słodkim poczęstunkiem.

Następnie wszyscy oglądali piękne przedstawienie  dotyczące etapów powstawania książki w wykonaniu klasy Ib. W specjalnie przygotowanych strojach pierwszaki przybliżyły maluchom takie  pojęcia jak: pisarz, ilustrator, redaktor, księgarz, bibliotekarz.

W dalszej części spotkania Pani Kasia, promując wśród najmłodszych czytanie książek, wprowadziła nas do zaczarowanego świata bajek. Dzieci uważnie wysłuchały bajek „Sanie Świętego Mikołaja” oraz „Super bohater. Mały bohater”, które pochodziły z kącika czytelniczego w przedszkolu. Pani Kasia podczas spotkania pokazywała dzieciom kolorowe ilustracje, zadawała pytania i zagadki do tekstu. Spotkanie odbyło się w serdecznej i bajkowej atmosferze. Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowanie naszemu gościowi za przybycie i poświęcony czas. Dziękujemy również Pani Iwonce Pawelec i klasie Ib za pouczające przedstawienie.