Dary jesieni w grupie 6–latków

Tematem minionego tygodnia były dary jesieni. Poprzez różnego rodzaju gry i zabawy, piosenki i wierszyki, kolorowanki, dzieci zapoznały się z tematem. Jesienny nastrój zapanował na dobre! Jest to bardzo wdzięczna i kolorowa pora roku, która przynosi nam wiele darów z sadu, ogrodu, parku, jak i lasu!! Jest to też idealna okazja, aby kształtować u dzieci prozdrowotne postawy.

Przy owocowo- warzywnej tematyce plan aktywności był bardzo napięty. Dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych, podczas których pod opieką pani upiekły owocowe ciasto. Wszystkie przekąski szybko zniknęły, bo dzieciom smakuje najlepiej to co same przygotowują. Ale jesień to nie tylko bogactwo warzyw i owoców, ale także pięknie zmieniające kolor liście, kasztany, żołędzie, szyszki i grzyby. Jak piękna jest polska złota jesień dzieci mogły się przekonać podczas spaceru.