Dyzio i przepisy ruchu drogowego

W czwartek 27 września przedszkolaki z Męcinki oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej udali się do Gminnego Ośrodka Kulturalno-Edukacyjnego na przedstawienie pt. „Dyzio i przepisy ruchu drogowego”. Znany już dzieciom bohater tym razem musiał opanować podstawowe zasady ruchu drogowego, bowiem bawiąc się, wtargnął na jezdnię. Znalazł się przez to w niebezpiecznej dla siebie sytuacji, ale stanowił także zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pod czujnym okiem pani policjantki przyswaja on najważniejsze znaki: ostrzegawcze, znaki zakazu i informacyjne. Ostatecznie solidnie pouczony, zdaje egzamin ze znajomości zasad ruchu drogowego. Dyzio po raz kolejny w śmieszny i żartobliwy sposób przekazał widzom ważne uwagi. Spektakl ten na pewno przypomniał i utrwalił najmłodszym znajomość zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.