Dzień bajek u przedszkolaków

Sześciolatki z przedszkola w Męcince 6 listopada przeniosły się do krainy bajek i baśni. Tego dnia pani logopeda Anetta Jaworska i pani bibliotekarka Agnieszka Śmiłowska przygotowały dla nich spotkanie z okazji Dnia Postaci z Bajek.
Przedszkolaki najpierw zaprezentowały swoje przebrania. Dzieci przebrały się za super bohaterów, księżniczki, syrenki i wiele innych postaci. Potem przyszedł czas na tańce i bajkowe zadania. Sześciolatki rozpoznawały, z jakich bajek pochodzą prezentowane przez organizatorki spotkania ilustracje. Musiały też odgadnąć, z jakiej baśni są rekwizyty wylosowane ze skrzyni skarbów. Dzieci bezbłędnie odgadywały bajkowe zagadki i sprawnie opowiadały treść prezentowanych bajek. Przedszkolaki nie miały z niczym kłopotu i bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Pokazały, że doskonale znają bajki i baśnie. Dzieci w nagrodę otrzymały bajkowe medale. Na zakończenie wspólnie z wychowawczynią Martą Babiarz-Reczuch podziękowały swoim gościom brawami.