Dzień dyni u 4 i 5-latków

W piątek 30 października w grupie mieszanej 4 i 5 latków „królowała” dynia.  Przedszkolaki wraz z wychowawczynią obchodziły Dzień Dyni. Dzieci ubrały się na pomarańczowo i w różne przebrania symbolizujące to warzywo. Przedszkolaki dowiedziały się w tym dniu skąd pochodzą dynie, jak na początku nazywano dynie w Polsce? Poznały różne rodzaje dyń, segregowały je pod względem kształtu, koloru, wielkości. To był bardzo wesoły dzień z zabawami z dynią: slalom dyniowy, dyniowe kręgle, zabawa przy muzyce: „Dynia parzy”. Dzieci wykonały dyniowe prace plastyczne i upiekły razem z paniami ciasto dyniowe, które zostało zjedzone przez wszystkie dzieciaki na deser po obiedzie. Na koniec przedszkolaki naszej grupy otrzymały „dyniowe upominki”. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.

Wych. H. Brejan