Dzień Dyni u Biedronek

28 października w Przedszkolu w Męcince w grupie Biedronek odbył się Dzień Dyni. Przedszkolaki ubrane w barwy pomarańczowo-żółte przystąpiły do ciekawych zajęć na temat warzyw dyniowatych. Były wiersze, piosenki oraz zadania matematyczne związane z motywem dyni.

Podczas „operacji” DYNIA, dzieci również dowiedziały się, co owe warzywo skrywa w środku. Poznały potrawy, jakie można przygotować z dyni oraz degustowały owoce z rodziny dyniowatych. Na pamiątkę interesujących zajęć każde dziecko wykonało swój własny lampion, oczywiście w kolorze pomarańczowym.

Na koniec dnia został rozstrzygnięty Konkurs „Dyniowe Cudaki”. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bogusława Kałużna wręczyła nagrody wyróżnionym dzieciom. W konkursie wzięło udział 20 osób. Komisja w składzie Starosta Jaworski Aneta Kucharzyk, logopeda Anetta Jaworska, Izabela Kowalska, Dominika Janczewa- Dynda i Jolanta Trawnik zadecydowała o kolejności miejsc. Poniżej wyniki.

I miejsce – Lilia Chorzelewska

II miejsce – Antoni Lipicki

III miejsce – Kornel Konieczny

Wyróżnienia: Natalia Guszpit, Filip Guszpit, Michał Bielak

Ze względu na ciekawe pomysły wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Dziękujemy Pani Dyrektor Bogusławie Kałużnej za piękne nagrody. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności oraz wyobraźni twórczej.

Organizator konkursu

Anna Łękawa