Dzień książki u przedszkolaków

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” pisała Wisława Szymborska i nie myliła się. Nasza w tym głowa, by sprawić, że dzieci chętnie będą sięgały po książki.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który obchodzimy 2 kwietnia w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena to idealna okazja, by przedstawić dzieciom najciekawsze propozycje książkowe. Z tej okazji przedszkolaki zaprosiły do przedszkola Panią bibliotekarkę Elżbietę Chodor z Gminnej Biblioteki Publicznej. Pani Ela przybyła do nas z dużą ilością nowych, ciekawych pozycji książkowych, które dzieci mogły obejrzeć oraz wybrać najciekawsze do przeczytania. Dzieci uważnie słuchały różnych bajek, opowieści, wierszy oraz z zaangażowaniem i wielką ciekawością przeglądały ilustracje i wymieniały się książeczkami. .Wśród przeczytanych książek znalazły się: „Tupcio Chrupcio. Nowy samochodzik”, „Cudowny młynek”, „Kocham cię mamusiu”, „Gdzie są kluczyki” „Wiersze dla dzieci”, „Wierszyki o pojazdach”. Swoich sił  w czytaniu spróbował  również Marcel z najstarszej grupy przedszkolnej, czytając kolegom fragment bajki „O pingwinach i ciepłych krainach” Ramony Nadobnik – Piętki. Brawa dla Marcela za umiejętności i odwagę. Pani Ela nie tylko czytała bajki, ale również zadawała pytania do tekstu, wyjaśniała niezrozumiałe słownictwo i zachęcała dzieci do rozmowy. Zaprosiła przedszkolaki wraz z rodzicami do biblioteki, w której czeka na nie wiele ciekawych lektur. Na zakończenie pani bibliotekarka poczęstowała dzieci słodkościami. Maluchy podziękowały naszemu gościowi za wizytę i świetną lekcję czytania. Pani Ela była u nas z wizytą kolejny raz i mamy nadzieję, że nie ostatni. Bardzo  dziękujemy i zapraszamy ponownie.