Dzień misia u starszaków

„Proszę Państwa, oto Miś,

Miś jest bardzo grzeczny dziś,

Chętnie Państwu łapę poda,

Nie chce podać? – a to szkoda.” Jan Brzechwa

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który ustanowiony został w setną rocznicę powstania pierwszego misia, tj. w 2002 roku. Dzieci z zerówki dowiedziały się, jaka jest historia misia, poznały misie z bajek, ale co najważniejsze przyniosły ze sobą swoich ulubionych pluszowych przyjaciół. Zabawom nie było końca, układaliśmy puzzle, tańczyliśmy z misiami oraz częstowaliśmy się przysmakiem niedźwiadków – miodem. Zajęcia zakończyły się sesją zdjęciową z największym misiem w naszej sali – misiem pandą. Pięciolatki również postanowiły świętować Dzień Pluszowego Misia. Stworzyły makaronowe podobizny niedźwiadków oraz pobawiły się do rymowanki „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. Dzieci z obu grup jednomyślnie stwierdziły, że świat bez misiów byłby smutny.