Dzień Myszki Miki u pięciolatków

18 listopada swoje święto obchodziła jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych postaci bajkowych – Myszka Miki.Uwielbiana nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych myszka istnieje od prawie stu lat.

Jaka była jej historia? Pewnego dnia zasmucony swoimi kłopotami zawodowymi Walt Disney rozmyślał siedząc przy swoim biurku. Wtedy to na blat wskoczyła mała myszka. Mężczyzna nie przegonił jej, lecz postanowił udomowić i obserwować jej zachowania. Doszedł do wniosku, że perypetie małego gryzonia świetnie nadają się do stworzenia kreskówki. Miał rację!

My w przedszkolu bawiliśmy się tworząc układanki obrazkowe, rozwiązując łamigłówki oraz stworzyliśmy własne „biurko Pana Disneya” i każdy z nas umieścił na nim swoją myszkę z odcisku kciuka. Kto wie, może my także odniesiemy sukces.