Dzień Postaci z Bajek w zerówce

Sześciolatki z przedszkola w Męcince 3 grudnia przeniosły się do krainy bajek i baśni. Tego dnia logopeda Anetta Jaworska i bibliotekarka Agnieszka Śmiłowska przygotowały dla nich spotkanie z okazji Dnia Postaci z Bajek.

Dzieci rozpoznawały, z jakich bajek pochodzą prezentowane przez organizatorki spotkania ilustracje. Musiały też odgadnąć, z jakiej baśni są rekwizyty wylosowane ze skrzyni skarbów. Ich zadaniem było też znalezienie ziarenek fasoli w grochu, który przebierały niczym Kopciuszek. Musiały też zasnąć po ugryzieniu jabłka, jak Królewna Śnieżka. Maluchy nie miały z niczym kłopotu i bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Pokazały, że doskonale znają bajki i baśnie. Dzieci w nagrodę otrzymały bajkowe medale i słodycze. Na zakończenie wspólnie z wychowawczynią Beatą Bednarczyk podziękowały swoim gościom pięknymi laurkami.