DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W MĘCINCE

W czwartek 20 września dzieci z Przedszkola „Małego Księcia” w Męcince świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W spotkaniu  uczestniczył Wójt  Mirosław Brzozowski oraz dyrektor Bogusława Kałużna, którzy złożyli maluchom życzenia z okazji ich święta. Pan Wójt przyszedł z dużą torbą pełną cukierków, którymi obdarował wszystkich przedszkolaków. Część artystyczną przygotowała grupa 6- latków z wychowawczynią Beatą Bednarczyk. Dzieci odśpiewały „Hymn przedszkolaka”, by za chwilę w wierszu „Mały Książę – każdy wie, tak przyjaciel nasz się zwie. Podróżuje on po świecie – dziś w Męcince jest , jak wiecie …”, przypomnieć dzieciom logo ich przedszkola. Występ Krasnali z Planety Szacunku zakończył się inscenizowaną piosenką o Olku i Adzie. Pani Marta natomiast w zabawie ruchowej „rozruszała” wszystkich przy muzyce. Potem cała przedszkolna społeczność udała się na przemarsz po okolicy, by tym samym dać wyraz swojej obecności. Wymachując balonami, dzieci śpiewały piosenki i cieszyły się z bycia razem. Drugą część obchodów Dnia Przedszkolaka stanowiły już zabawy z chustą Klanza, z bańkami mydlanymi, gra w „Chłopka”, rysowanie kolorową kredą po chodniku. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na powietrzu. Dzień ten z pewnością dostarczył maluchom mnóstwo radości, a co najważniejsze przyczynił się do wspólnej integracji grup przedszkolnych.

Beata Bednarczyk