„Giganci matematyki” w przedszkolu

To bardzo ważne, aby już od najmłodszych lat wzbudzać w dzieciach ciekawość poznawczą, kreatywność i wiarę we własne możliwości. Takie właśnie są założenia projektu „Giganci matematyki”, który realizujemy dzięki wygranej w Programie grantowym „Rosnę z Matematyką” zorganizowanym przez Fundację mBank. Od lutego grupy Motylki i Żabki uczestniczyły w kompleksowych zajęciach rozwijających kompetencje matematyczne ukazując zastosowanie matematyki w życiu codziennym.

Przedszkolaki w trakcie zajęć kulinarnych poznały sposoby odmierzania poszczególnych produktów przygotowując przepyszne pączki. Wycieczki do sklepu dały możliwość poznania pracy kasjera, sposobów płacenia za produkty, ale także wzmocniły samodzielność naszych dzielnych dzieci.

Obie grupy uczestniczyły w wielu zajęciach w formie zabawowej z wykorzystaniem zakupionych do tego celu pomocy dydaktycznych. Jesteśmy przekonani, że prowadzone zajęcia są idealnym przykładem, jak możemy uczyć się matematyki w trakcie codziennych czynności, od mierzenia swojego wzrostu, do długości drogi i obwodu drzew.