I jak tu nie kochać psa – Dzień Kundelka

25 października przedszkolaki z grupy ,,Pszczółek” w Męcince obchodziły Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków, jak się bawić z pieskiem. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wykonywały różne prace plastyczne, maski piesków, a także opaski, nie zabrakło również zdjęcia w przy „pieskowej fotobudce”. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies – kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość.