II edycja projektu „Piękna nasza Polska cała”

Przedszkole „Małego Księcia”, grupa 5-latki wraz z wychowawczynią panią Anią Łękawą rusza z II edycją Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
W marcu udało nam się zrealizować 3 zadania:
1. „Polska Wiosna” plakat
2. Zajęcia pod hasłem „Piękna Nasza Polska Wiosna” Pierwszy Dzień Wiosny
3. „A ja kocham moje miasto”. Największa laurka dla miejscowości Męcinka.

Zajęcia pod hasłem „Piękna Nasza Polska Wiosna” odbyły się dokładnie 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dzieci poznały zwyczaje żegnania zimy a powitania wiosny. Robiły gaiki maiki na przywitanie nadchodzącej pory roku, spacerowali po okolicy ze swoimi pracami, a na koniec stworzyli prawdziwe dzieło sztuki: obraz na płótnie. Każde dziecko miało swój udział w tej pięknej inicjatywie. Celem wszystkich zrealizowanych zadań było budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem – rodzina, przedszkole, miejscowość. A temat przewodni marca to: „Tu moje miejsce, tu mój dom”.