Jaworscy policjanci z wizytą u przedszkolaków w Przybyłowicach z okazji ich święta

Corocznie 20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. W tym dniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze złożyli wizytę w przedszkolu Akademia Małego Ogrodnika w Przybyłowicach, podczas której opowiadali o zawodzie policjanta, rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie w codziennych sytuacjach oraz podczas zabaw i spacerów na świeżym powietrzu.

Przeprowadzone spotkanie miało na celu przypomnienie najmłodszym o podstawowych zasadach ich bezpieczeństwa podczas przebywania w domu, na podwórku oraz podczas poruszania się po drogach publicznych pieszo, rowerem, a także podróżowania samochodem. Policjanci przekazywali dzieciom, jak należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, poruszać się tak, aby unikać na niej zagrożeń oraz na co zwrócić uwagę, aby nie ulec wypadkowi. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom również o tym, że nosząc na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczni na drodze przez kierujących pojazdami. Tego typu działania niewątpliwie przyczynią się do wyrobienia wśród dzieci właściwych nawyków zachowania na drodze. Przedszkolaki mogły zapoznać się z wyposażeniem radiowozu policyjnego przez co aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Obchodzony Dzień Przedszkolaka dzieci zakończyły wspólnym puszczaniem latawców, które zabrały do domów.