Koncerty umuzykalniające

Raz w miesiącu zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas I – III na koncerty z cyklu „W Krainie Pani Muzyki”. W ramach tych zajęć profesjonalni muzycy dają ogromną dawkę cudownej muzyki.

Szeroka gama instrumentów, na których grają artyści oraz śpiew solistów i grup wokalnych pozwalają dzieciom wkroczyć w świat muzyki. Nastrój towarzyszący tym spotkaniom czyni je zabawnymi, wzniosłymi, radosnymi w zależności od tematu koncertu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach. W tym miesiącu w roli głównej wystąpił saksofon i puzon. Dzieci poznały budowę i brzmienie tych instrumentów. Zapoznały się z muzyką charakterystyczną dla okresu młodości ich babć i dziadków. Wspólnie nauczyły się piosenki „Wyleciał ptaszek z Łobzowa”.