Kreatywnie w przedszkolu

Podczas pracy w przedszkolu realizowane są zajęcia rozwijające kreatywność, oparte na aktywności zabawowej, muzykowaniu, angażujące różne zmysły oraz  ruch.

Doskonałą okazją do realizacji twórczych zabaw, myślenia oraz kreatywności były różne działania:

– „Kreatywnie z kółek” z wykorzystaniem figur geometrycznych. Dzieci bazując na kolorowych kółkach tworzyły piękne  rysunki, dorysowując odpowiednie elementy.

– „Śnieg w woreczku” z elementami Metody Aktywnego Słuchania Muzyki według Batii Strauss. Dmuchanie do woreczków wypełnionych styropianowymi kulkami  inspirowane utworem instrumentalnym „Pizzicato” Leo Delibes.

– „Bajkowe głoski” – wyrażanie stanu emocjonalnego z wykorzystaniem samogłosek do słuchanego utworu.