Lekarz – ćwiczenia logopedyczne

Celem grupowych zajęć logopedycznych w przedszkolu było ukazanie dzieciom roli i znaczenia służby zdrowia, budzenie szacunku i wdzięczności wobec pracowników służby zdrowia oraz pobudzanie motywacji do dbania o własne zdrowie.

Podczas zajęć przedszkolaki rozwijały i bogaciły słownictwo związane ze szpitalem, zawodem lekarza z wykorzystaniem obrazków i rekwizytów. Dzieci szukały i grupowały te akcesoria, które kojarzyły się im z zawodem lekarza. Chętnie wypowiadały się o swoich doświadczeniach związanych ze zdrowiem i wizytą u lekarza lub pielęgniarki. Maluchy ćwiczyły język i buzię z wykorzystaniem kolorowych drażetek.  W tej zabawie oprócz gimnastyki artykulatorów – dzieci doskonaliły również nazwy kolorów.

Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat higieny i potrzeby częstego mycia rąk w ciągu dnia. Wiedziały, że brudne ręce mogą być przyczyną wielu groźnych chorób. Na koniec zajęć dzieci podziękowały wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia, którzy troszczą się o nasze zdrowie.