Magiczna noc z Mikołajem

Do tej magicznej, pełnej radości i wzruszeń nocy przygotowały się dzieci z najstarszej grupy 0 A z Przedszkola w Męcince. O wyjątkową atmosferę i pogodny nastrój zadbała wychowawczyni Ewa Bujała oraz rodzice.

Tego z niecierpliwością oczekiwanego wieczora przedszkolaki o godz. 17.00 przybyły do przedszkola z rodzicami dźwigającymi olbrzymie pakunki. Jeżeli ktoś myślał, że to prezenty, to się mylił. Każde dziecko wie, że od prezentów jest Mikołaj. Rodzice przynieśli śpiwory, poduszki, piżamy i oczywiście ulubione przytulanki. Dla większości dzieci to pierwsza noc poza domem. Rodzice pomagali w przygotowaniu sypialni dzieciom; ustawili leżaki, rozkładali śpiwory i poduszki. Pani Ewa przygotowała program, aby umilić dzieciom czas oczekiwania. Dzieci piekły pierniki, którymi obdarują wkrótce swoich rodziców. Wykonywały świąteczne prace plastyczne, rozkodowały portret Mikołaja. Po wspólnej kolacji rozpoczęło się spanie – a raczej czuwanie. Wreszcie nad ranem nastąpiła wymarzona chwila, dzieci pobudził dźwięk dzwoneczków, a w sali pojawiła się znajoma postać w czerwonym płaszczu, wszystkie przedszkolaki rozpromienione, szczęśliwe, z wypiekami na buziach witały śpiewem, tańcem i piosenką Świętego Mikołaja i jego Elfa. Dzieci wspólnie z nimi wczesnym świtem razem się bawiły. Mikołaj obdarował przedszkolaki prezentami i udał się w dalszą podróż.

Nocne oczekiwanie na Mikołaja było dla dzieci pełne wrażeń i niezapomnianych wzruszeń. Wszystkie przedszkolaki spisały się na medal. Nocne czuwanie poza domem i bez rodziców zniosły wspaniale.

Dziękujemy rodzicom za ufundowanie prezentów i pomoc w organizacji uroczystości oraz firmie http://swietymikolaj.wroclaw.pl/