Mali Odkrywcy poznają Kosmos!

Czym jest kosmos? Jak wygląda? Gdzie on jest? Na te i inne pytania nasze przedszkolaki znają już odpowiedź 😉 a wszystko to za sprawą obchodzonego  Dnia Kosmosu. Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom-Mikołaj Kopernik, a kim astronauta. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych m.in. chodziły po nieznanej planecie pokrytej kraterami. Pojawiły się również nowe prace plastyczne przedszkolaków, związane z tematyką kosmosu, czyli kolorowe planety i rakiety. Dzieci wspólnie z panią Martą wykonały masę kosmiczną, na koniec zajęć na małych odkrywców czekał słodki poczęstunek w postaci kosmicznych babeczek. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane tematem kosmosu i wszechświata. Nauka przez zabawę – to najlepsza nauka na świecie.