Mali ratownicy

Niecodzienne zajęcia odbyły się w czwartek w Przedszkolu Małego Księcia w Męcince. Placówka gościła w przedszkolu ratowników medycznych: Panią Justynę Kupis i Pana Tomasza Walę, którzy przeprowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Podczas warsztatów dzieci uczyły się wydawałoby się prostych spraw, choćby takich, co robić, gdy przewrócimy się w swoim mieszkaniu, albo do wypadku dojdzie z udziałem dorosłego.

Były też i inne zajęcia: zakładanie opatrunku usztywniającego i kołnierza ortopedycznego. Maluchy poznały właściwości koca ratowniczego oraz wykonywały masaż serca na manekinie. Spotkanie przedszkolaków z ratownikami medycznymi miało też jeszcze jeden cel: chodziło o to, by dzieci nie bały się ratowników. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ratowników demonstrujących urządzenia medyczne znajdujące się w wyposażeniu karetki. Serdecznie dziękujemy ratownikom za przeprowadzenie zajęć.