Maluchy „W świecie dinozaurów”

26 lutego był Dzień Dinozaura. Z tej okazji w przedszkolu w Męcince w grupie maluchów zorganizowany został cykl zajęć, który wprowadził dzieci w prehistoryczny świat i przybliżył im życie tych wyjątkowych gadów.

Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły dinozaury. W zorganizowanych kącikach przyrody można było podziwiać diplodoki, tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle i inne. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym dzieci mogły poznać działanie wulkanu oraz pracę paleontologa. Przedszkolaki miały również okazję przez chwilę wcielić się w rolę małego dinozaura. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.