Mamy swoje prawa!

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski  Dzień Praw Dziecka, przedszkolaki uczestniczyły  w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Wszystkim dzieciom zostały przybliżone Prawa Dziecka oraz ich wielka ranga. A jeżeli mowa o prawach dziecka, nie mogło zabraknąć wspomnienia osoby Janusza Korczaka. Janusz Korczak nieustannie podkreślał, że dziecko w żadnym momencie swojego życia nie może być przedmiotem manipulacji świata dorosłych. Przedszkolaki  zapoznały się z wierszem Marcina Brykczyńskiego: ,,O PRAWACH DZIECKA”. Z wielkim zaangażowaniem wykonały również prace plastyczne, które obrazowały ich prawa. Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać.