Międzyszkolny konkurs logopedyczno – plastyczny rozstrzygnięty

Miło nam poinformować, że w dnia 10 kwietnia 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie IV Międzyszkolnego Konkursu Logopedyczno- Plastycznego „Nasze piękne polskie słowa” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Męcince. Konkurs miał na celu wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy logopedę, pedagoga, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej wybrane przez dziecko słowo, które ma dla niego szczególną wartość, ukazujące piękno naszego języka (np. słowo, które kojarzy się dziecku z kimś lub czymś miłym, które się uczy lub potrafi już poprawnie powiedzieć i sprawia mu to radość). Adresatami konkursu były dzieci w następujących kategoriach wiekowych: I – dzieci od 3 do 6 lat II – dzieci 7 do 10 lat Na konkurs wpłynęło 101prac z przedszkoli i szkół powiatu jaworskiego wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Prace, jak co roku, cechowała ogromna staranność i pomysłowość wykonania różnymi technikami plastycznymi, za co chcielibyśmy gorąco podziękować. Oceny prac dokonała komisja, w składzie Pani Ewa Suchecka, Pani Elżbieta Chodor oraz Pani Małgorzata Cicha. Jury brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność w ujęciu tematu oraz estetykę wykonania. Gratulujemy laureatom konkursu oraz dziękujemy wszystkim za udział i wykonanie pięknych prac plastycznych.

Wyniki konkursu: W kategorii wiekowej (3-6 lat) I miejsce – KINGA STAWOROWSKA Gminne Przedszkole w Wądrożu Wielkie, op. P. Zuzanna Urban; II miejsce – KATARZYNA KOPEĆ Przedszkole w Męcince, op. P. Marta Babiarz-Reczuch; III miejsce – KAROLINA MARCZEWSKA Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach, op. P. Anna Karlińska. Wyróżnienia KAROLINA FICNER Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Bolkowie, op. P. Wiesława Drzyzga; LILIANNA RECZUCH Przedszkole Publiczne nr 2 w Jaworze „Akademia Krasnoludków”, op. P. Marzanna Barańska oraz P. Ewa Mackiewicz; NINA ANDREASIK Przedszkole Samorządowe w Bolkowie, op. P. Małgorzata Węsek; MAJA PISULSKA Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach, op. P. Anna Karlińska; WIOLETTA BOCZULA Przedszkole w Męcince, op. P. Marta Babiarz-Reczuch.

W kategorii wiekowej (7-10 lat) I miejsce – KAMILA BOŻYKOWSKA Zespół Szkół w Męcince, op. P. Iwona Pawelec; II miejsce – FABIAN KUBACKI Szkoła Podstawowa w Bolkowie, op. P. Marzena Łącka; III miejsce – DOMINIK RECZUCH Zespół Szkół w Męcince, op. P. Zofia Głowiak. Wyróżnienia ZUZANNA PUSTUŁA Szkoła Podstawowa w Bolkowie, op. P. Anetta Żołyńska; MICHAŁ FOLC Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze, op. P. Marta Pieniążek-Walaszek; MAJA RECZUCH Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze, op. P. Alicja Woźniakiewicz; JULIA KOWALSKA Szkoła Podstawowa w Bolkowie, op. P. Iwona Kwiatkowska; SZYMON PAWLACZEK ZSZ w Męcince, op. P. Lucyna Ziętek. Koordynator konkursu Anetta Jaworska we współpracy z Anną Karlińską.