Mikołajkowe zabawy logopedyczne

„Mikołajkowe zabawy logopedyczne” – pod takim hasłem odbyły się zajęcia z logopedą w grupie trzy- i czterolatków. Mikołajki to jeden z najmilszych dni w roku niosący ze sobą tajemnicę, oczekiwanie i moc zaskakujących niespodzianek. Co roku na ten wyjątkowy dzień czekają najmłodsi, niecierpliwie przerzucając kartki kalendarza.

Różnorodne ćwiczenia logopedyczne przepełnione mikołajkowymi zabawami wprowadziły dzieci w świąteczny klimat oraz wzbudziły w nich radosny nastrój oczekiwania na Mikołaja. Podczas spotkania dzieci ćwiczyły narządy mowy w opowiadaniu „Poranek Świętego Mikołaja”,  budowały zasób słów z „Piernikowym ludzikiem”, dobierały prezenty do członków rodziny na podstawie wysłuchanego wiersza „Prezenty od Mikołaja”. Nie mogło zabraknąć zimowych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń oddechowych z rurką „Broda Mikołaja”. Oby magia oczekiwania na Świętego Mikołaja trwała i każde dziecko otrzymało wymarzony prezent.