MUZYKA BAWI I ROZWIJA – RYTMIKA W PRZEDSZKOLU

W Przedszkolu Małego Księcia w Męcince odbywają się cotygodniowych, zajęcia z rytmiki. Rytmika jest jedną z form wychowania muzycznego dzieci w przedszkolu. Ma istotny wpływ na rozwój muzykalności, poczucia rytmu i wrażliwości dzieciaków.
Podczas zajęć rytmicznych dzieci ćwiczą poczucie rytmu oraz nabywają umiejętność kontroli nad własnym ciałem. Ćwiczą również koncentrację uwagi oraz pamięć słuchową i rozwijają wyobraźnię. Poprawiają pamięć wzrokową i słuchową, koordynację ruchową dzieci oraz przygotowują przedszkolaków do przyszłych występów publicznych. Dzieci uczą się piosenek, prostych układów tanecznych i wzbogacają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.
Mając na uwadze ogromną rolę, jaką w ogólnym rozwoju dziecka odgrywa umuzykalnianie, w ramach zajęć z rytmiki zachęcamy dzieci do wspólnych zabaw przy akompaniamencie keyboardu. Rytmika w przedszkolu sprawia, że dzieci zyskują umiejętność pracy w grupie, grają na prostych instrumentach muzycznych i mają kontakt z muzyką na żywo.