Na pokładzie Double-decker bus

Od godziny 9:30 w Przedszkolu „Małego Księcia” w Męcince trwały trzecie w tym roku szkolnym zajęcia otwarte dla nowo przyjętych dzieci do przedszkola i ich rodziców. Celem zajęć adaptacyjnych było nabywanie wiadomości o przedszkolu, do którego będzie uczęszczać dziecko oraz przede wszystkim eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej. Możliwość uczestniczenia we wspólnych przedszkolnych zajęciach z najbliższymi na pewno pozwoliła maluchom przezwyciężyć strach przed nowym otoczeniem, a także wzmocniła nieco poczucie pewności siebie poprzez mówienie o sobie. Dzieci bawiły się w kącikach tematycznych i budowały klockami. Podczas zabawy ruchowej poznały wierszyk „Baloniku, nasz malutki”. Później ozdabiały balony, rysowały pisakami uśmiechnięte buźki i tańczyły ze swoim balonikiem przy muzyce „Walc kwiatów” Piotra Czajkowskiego. Na koniec z pomocą rodziców maluszki wykonały Wesołego Gniotka, którego zabrały sobie do domu. Na spotkaniu, które przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze obecna była także Wicedyrektor Pani Wioletta Buczkowska oraz w drugiej części zajęć Dyrektor Pani Bogusława Kałużna. Dziękujemy Rodzicom i ich pociechom za liczne przybycie i już teraz zapraszamy na ostatnie zajęcia otwarte 28 czerwca.

Beata Bednarczyk