Najmłodsi dla Niepodległej

17 listopada dla Przedszkola w Męcince był wyjątkowy, albowiem tego dnia odbyło się wielkie wydarzenie patriotyczne. Przedszkole wraz z Panią Dyrektor Bogusławą Kałużną zorganizowało uroczysty Apel, na który zaprosiliśmy Wójta Gminy Męcinka Mirosława Brzozowskiego oraz gminne zespoły folklorystyczne: Ojry Bis z Męcinki, Piotrowiczanki oraz Perła z Przybyłowic. Tego dnia również towarzyszyli nam uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami.

Dzieci zaprezentowały gościom różne inscenizacje muzyczno-ruchowo-wokalne, przedstawiły wiersze o tematyce patriotycznej i tym samym zachwyciły publiczność. Każda z grup wyraziła  swoją wdzięczność za to, że możemy żyć w pięknej, wolnej Polsce. W drugiej części uroczystości odbył się Pokaz Mody Patriotycznej, podczas którego dzieci wystąpiły w strojach przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy wszystkim za przybycie, jest nam niezmiernie miło, że wspólnie mogliśmy świętować Niepodległość naszego kraju – Polski.

Relacja z wydarzenia kamerą TV Regionalna