Niespodzianka na dzień chłopaka

Dzień Chłopaka w grupie mieszanej 4 i 5 latków rozpoczął się od przygotowania przez dziewczynki miłej niespodzianki dla chłopców. Pokolorowały one laurki w kształcie krawatów z napisem „Super Chłopak” i wręczyły swoim kolegom. Później cała grupa rozpoczęła zabawę „Poszukiwanie skarbu”, której celem było odnalezienie zakodowanych informacji na temat drogi do ukrytego skarbu. Zadaniem dzieci było odnalezienie kopert i ułożenie obrazków przedstawiających miejsca, w których ukryte zostały niespodzianki, upominki dla chłopców i dziewczynek. Zabawy i emocji było co niemiara. Święto Chłopców „zakodowaliśmy” realizując założenia programu innowacji pedagogicznej „Rozwijanie przez kodowanie”. Dzieci z naszej grupy lubią zabawy z kodowaniem. Już wcześniej doskonale się bawiły, w Dniu Przedszkolaka również. Oprócz zabaw ruchowych z chustą animacyjną, przedszkolaki rozegrały zawody w szukaniu par takich samych znaczków, naklejonych na kubeczki.

Wych. H. Brejan