O bezpieczeństwie w przedszkolu w Męcince

28 stycznia przedszkolaki ze wszystkich grup powitały wyjątkowych gości, a mianowicie przedstawicieli dwóch bardzo ważnych zawodów: ratownika medycznego oraz policjanta.
Spotkanie rozpoczęła Pani Dorota Gerasimowicz, która na co dzień pracuje jako ratownik medyczny. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z wizerunkiem ratownika, wpajanie zasad prawidłowego postępowania w obliczu sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz nauka numerów alarmowych. Pani ratownik przyjechała do nas w towarzystwie dużego, pluszowego misia, z którym dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy sprawdzać przytomność, oddech oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.
W drugiej części spotkania gościliśmy policjantów: Pana asp. Józefa Kolanka oraz Pana asp. szt. Grzegorza Horoszko. Podczas spotkania dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz uczyły się prawidłowo przechodzić przez ulicę. Dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nie podczas zabaw zimowych i w kontaktach z obcymi oraz uczyły się sposobów powiadamiania służb ratunkowych w przypadku wystąpienia zagrożenia.
Na koniec Pan Józef Kolanek przeczytał książeczkę o przygodach lisa Fenka „Znam swój adres”, z której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto znać swój adres oraz jak należy zachować się w sytuacji, kiedy zgubimy się.
Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Dziękujemy naszym gościom za ciekawe i pouczające zajęcia oraz za upominki, które otrzymały maluchy za aktywny udział w ćwiczeniach.