Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna

15 września w grupie 4 i 5 latków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Podjęliśmy wiele kreatywnych działań i zabaw, w których królowała oczywiście KROPKA. Zadbaliśmy także o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki.

Dzień rozpoczęliśmy od posłuchania historii małej Vashti z książki P. Reynoldsa „Kropka”. Dzieci zastanawiały się jakie emocje pojawiają się w opowieści. Następnie zajęliśmy się kodowaniem kartek kolorowymi kropkami i paseczkami. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, które sprawiły przedszkolakom największą frajdę. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcia w kropkowej fotobudce, przygotowanej przez Panią Klaudię Dudek- Trzebniak. W końcu był to dzień z KROPKĄ w roli głównej!

Agnieszka Wodecka